Teknoloji devi şirketlerin 2013 yılının ikinci çeyreğinin satış rakamlarını açıklamalarıyla beraber akıllı telefon pazarındaki son durum da netleşmeye başladı. Bir önceki yıla nazaran %6 büyümesini sürdüren akıllı telefon pazarı, bu büyümeyle birlikte ilk 5 sıradaki şirketleri de değiştirdi.
Yadsınamaz büyümesini sürdürmeye devam eden Apple ile Samsung ilk iki sıradaki yerlerini korumaya devam ettiler. Üçüncü sırada ise yaptığı akıllı ataklar ve üstün performanslı telefonları ile LG yer aldı. Özellikle Asya ülkelerinde yoğun bir şekilde kullanılan Huawei veAlcatel, ilk beşteki yerlerini koruyamayarak yerlerini ZTE  ve dizüstü bilgisayarlardan tanıdığımız Lenova‘ya bıraktı.

2013′ün ikinci çeyreğinde akıllı telefon pazarı 432.1 milyon satış rakamına ulaşırken, bunun 72.4 milyonu Samsung ürünleri. 31.2 milyonu ise Apple. Geçtiğimiz yılın bu döneminde 407.7 milyon olan akıllı telefon satışı, bu yıl yaklaşık 25 milyonluk bir artış gösterdi.

en-cok-satilan-telefonlar
İlk beşte yer alan akıllı telefon üreticilerinin toplam satıştan oranı %55.2, ilk 5′in dışında kalan akıllı telefon satışının oranı ise toplam satışın %44.8. Bir zamanların dünya devi Nokia ise hala ilk beşin dışında kalmaya devam ediyor.

Sohbete katılın

Yorum yapılmamış

  1. celal bey merhaba;
    celalyildiz.com sitenize tanıtım yazısı vermek istiyorum. Makaleyi ben yollıyacağım Ödeme paypal olacak geriş denüş yaparsanız sevinirim

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Jake Gyllenhaal Love Sex And Other Drugs|Alli Weight Loss Before And After Pictures|What Is Cbd Hemp Oil Made Of|Sitemap ed|Sitemap wl|Sitemap cbd