Ankara’yı Yaşanır Kılan Çevresel Etkenler!

Ankara’da yaşayanlar olarak farkettiğimiz, farketmediğimiz, zorunlu olarak farkettirildiğimiz, farketmek istemeyip bu kadar da olmaz dediğimiz bazen güldüren, güldürürken düşündürüp isyan ettiren Ankara’nın Bug‘ları…

 

ankaranın-bugları1

“Burası sörvarvıy, sörvarvıy!
Şaka şaka. Sıhhiye burası. Sağlık Bakanlığı’nın önü. Ankara’nın merkezi. Tam da Avrupa Başkenti Ödülü’ne layık bir şehir görüntüsü.
Ankara bir başka acayip, şimdi.”

ankaranın-bugları2

“Dünya üzerinde sadece Ankara’da bulunan ve ulusal kültür mirası listesindeki ender bitkiler arasında olan Yangın Musluğu bitkisi Gençlik Parkı girişinde koruma altında.”

ankaranın-bugları3

“Dünya üzerinde sadece Ankara’da bulunan ve ulusal kültür mirası listesindeki ender bitkiler arasında olan Yangın Musluğu bitkisi Gençlik Parkı girişinde koruma altında.”

ankaranın-bugları4

“Ankara’da nesli tükenme tehlikesi ile karşı kaşıya olan trafik lambalarından bir tanesi daha ölümün pençesinde. Buradan yetkililere sesleniyoruz, lütfen bu zulmü durdurun.

Tunus Caddesi.”

ankaranın-bugları5

Teoman’ın da dediği gibi: “Bazen ne yaparsan yap, olmuyor.”

ankaranın-bugları6

“Dünya üzerindeki kasis rezervlerinin yüzde 87’sinin Ankara’da olduğunu biliyor muydunuz?”

ankaranın-bugları7

“Ankara’da yağmur yağarken otobüs bekleme paradoksu.
Her iki ihtimalle de ıslanırsın.”

ankaranın-bugları8

“Arkadaşlar 18 yıldır bir tane metro açamadık; ama yarın 100 tane falan taksi durağı, bilmem kaç tane saat direği, bikaç tane de bina aydınlatması gibi şeyler açıcaz. Açılmayan reçel kavanozu gibi şeyler varsa getirin, başbakanımız açsın.”

Not: Fotoğraflar ve yorumlar “Ankara’nın Bug’ları” sayfasından alıntıdır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

How To Prevent Pregnancy During Sex Without Pills|Best Weight Loss Tablets For Women|Adverse Reaction Of Cbd Oil To Lisinopril Tabs|Sitemap ed|Sitemap wl|Sitemap cbd