Özellikle kurumsal bazlı yapılan SEO çalışmalarında sıklıkla karşılaşılan sorunlardan birisidir Anti SEO durumu. SEO çalışmasının amacı ne kadar doğru ve hedef odaklıysa; Anti SEO çalışmasının amacı yanlış; fakat bu da hedef odaklıdır. SEO size olumlu olarak dönerken, Anti SEO olumsuz bir geri dönüşle tüm çalışmalarınızı yerle bir edebilir.

Peki bu durum nasıl anlaşılır?

Sitenizde bir farklılık olduğunda büyük ihtimal kısa bir süre sonra farkedersiniz. Değişikliği farkedip, değişikliğin nedenini anlayamıyorsanız backlinklerinizi sorgulamanız yeterli olacaktır. Opensiteexplorer.org üzerinden sitelerinizi sorgulattığınızda anchor text alanından sonuçlara bakarsanız, büyük ihtimal listede sitelerinizle alakasız linklemeler göreceksiniz. Bu durum sitenize karşı anti seo çalışmasının başladığını gösteriyor.

anti-seo

Ayrıca Google Webmaster Tools aracılığıyla sitenize verilen bağlantıları görebilir, sizinle alakası olmayan linkleri reddetme işlemi yapabilirsiniz.

Ayrıca sitenizin link çıkışlarını belirli aralıklarla kontrol etmeniz, sitenize hackleme yoluyla eklenen linkleri farketmenizi sağlayacaktır.

Sohbete katılın

Yorum yapılmamış

  1. alexa da sitem baya gerilere düştü bunun nedeni anti seo olabilir mi ?

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tips To Grow Your Penis|Quick Weight Loss Meal Replacements|Buy Strong Cbd Oil Online|Sitemap ed|Sitemap wl|Sitemap cbd