Arama motorlarında üst sıralarda çıkmanın bir tesadüf olmadığı, SEO kelimesinin web terminolojisine iyice yerleşmesiyle beraber daha anlaşılır hale geldi.

Web teknolojileri konusunda sayısız ve ücretsiz kaynağın artması bir anda dünyada ücretli ve ücretsiz alan adlarından oluşan milyarlarca web sitesinin türemesine neden oldu. Bu kadar sitenin arasında kaybolmamak ve üst sıralarda çıkabilmek için arama motorlarının standartlarına uymalı, bu doğrultu da hazırlanmış modülleri ve eklentileri de kullanmaktan çekinmeliyiz.

 

wordpress-seo-eklentisi

Açık kaynak kodlu bir yazılım olan gönüllü yazılımcılar tarafından sürekli geliştirilen WordPress için ücretli ve ücretsiz eklentiler de sürekli güncellenmektedir. Arama motorlarının standartları doğrultusunda bizleri sıralamalarda daha üstlerde çıkarmaya yarayacak bazı Worpress SEO eklentilerine göz atalım:

Redirection: Bu eklenti ile .htaccess aracılığıyla ya da html kodlarla yaptığımız 301 yönlendirme işlemini yapabiliriz. Kolaylık sağlar.

All In One Seo Eklentisi: Hemen hemen bütün WordPress sitelerinde kullanılan ve SEO eklentisi olarak vazgeçilmez olmaya devam eden eklenti, sitemiz için başlık, açıklama ve etiket girmemize, ayrıca içerik eklerken de yine içeriğe özel açıklama, başlık ve etiket girmemize imkan tanıyor.

Simple Tags: Sitemize yazılarımızı eklerken, etiket kısmında dikkat çekmesi olası etiketleri bizlere sunan bir eklenti.

Google XML Sitamaps: Arama motorları tarafından site haritası bu eklenti aracılığıyla çekilip, sitemizin daha hızlı indekslenmesini sağlar.

Sohbete katılın

Yorum yapılmamış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diet Pills And Erectile Dysfunction|Organic Weight Loss Meal Delivery|Making Cannabis Oil Without Using Alcohol|Sitemap ed|Sitemap wl|Sitemap cbd