"Enter"a basıp içeriğe geçin

Amazon Türkiye Ofisi İçin Yazılımcı Arıyor

Doların hızlı bir yükselişe geçmesi, ekonomide yaşanan sıkıntılar ve vatandaşın Amerika’ya karşı bakış açısı nedeniyle Ağustos ayında girmeyi planladığı Türkiye pazarına Eylül ayında giren Amazon, yapay zeka destekli sanal asistanı Alexa servisine İstanbul’da çalışacak yazılımcı aradığını duyurdu.

Geçtiğimiz ay Türkiye pazarına girmesiyle beraber binlerce olumsuz yorum ve şikayet alan Amazon Türkiye bir yandan bu sıkıntıları asgariye düşürmek için çalışmalarını sürdürürken bir yandan da diğer servisleri için geliştirmelerini sürdürüyor.

Türk kullanıcılarının merakla ve heyecanla beklediği Amazon’un Türkiye macerası geçtiğimiz ay resmi olarak başladı. N11, Gittigidiyor, Hepsiburada gibi büyük rakiplerin olduğu bir pazara güçlü girmesi beklenen Amazon, ürün çeşitliliğinin azlığı ve müşteri memnuniyetindeki sıkıntılar nedeniyle eleştirilerin hedefi olmuştu. Bir yandan bu sorunları gidermeye çalışan Amazon Türkiye, bir yandan da diğer servislerini geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Amazon’un kariyer sitesi Amazon.jobs sitesinde yayınlanan bir ilana göre Amazon yapay zeka destekli sanal asistanı olan Alexa için İstanbul’da çalışacak bir yazılımcı arayaşında.

İlana göre Alexa Entertainment için mühendislik çözümleri sunacak yazılımcı arayan Amazon Türkiye’nin bu iş ilanını yorumlarsak; Amazon, Alexa ile beraber diğer servisleri Amazon Echo, Amazon Echo Show ve Amazon Fire TV’yi de önümüzdeki aylarda ülkemizde kullanıma sunabilir.

İlanın detayı: https://www.amazon.jobs/en/jobs/715715/software-development-engineer-with-alexa-recruiting-for-candidates-in-europe-and-asia

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir