"Enter"a basıp içeriğe geçin

Android Silver Nedir ?

Google’un, Android Silver adını verdiği yeni Android planını yakın zamanda resmi olarak duyurması bekleniyor. Çeşitli kaynaklardan gelen haberlere göre Android Silver, düşünülenden çok daha fazla bir anlama sahip.

Uzmanlara göre Android Silver, mevcut Nexus programının sonunu getirecek. Android Silver’ın kullanıcılara en büyük artısı ise, üst seviye Android işletim sistemine sahip cihazlar daha uygun fiyatlara satılacak ve bu cihazlar gereksiz  uygulamalardan temizlenmiş bir şekilde sunulacak. Bu sistemi kullanan firmalar da durumu baştan kabul ettikleri için sistem üzerinde oynama yapamayacaklar. Google Silver sayesinde Android güncellemelerinden de hak sahibi olacaksınız.

Google Silver’ın üreticilere en büyük handikaplarından biri ise, tüketicilere farklı özellikle bir ürün sunamamaları olacak. Aslında marka ve modeller farklı olsa da Google Silver kullanan telefonlar genel itibariyle aynı özelliklere sahip olacaklar. Google Silver’a katılması beklenen markaların başında Motorola ve LG yer alıyor.

Google, Android Silver ile aslında bir nevi üreticilerin işletim sistemi üzerindeki yetkilerini kısıtlayarak, bir tutarlılık ve kaliteyi yakalamayı amaçlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir