"Enter"a basıp içeriğe geçin

Firefox 29 Yayınlandı

Dünyada en çok kullanılan internet tarayıcıları arasında yer alan ve son 3 yıl içerisinde 25 sürüm yayınlayan Firefox, son sürümü Firefox 29 ile tekrar kullanıcılarıyla buluştu.

Firefox bu sürümüyle birlikte klasik görüntüsünden biraz uzaklaşmışa benziyor. Daha kişiselleştirilebilir ve işlevsel olan Firefox 29, yeni görünümüyle Google’un internet tarayıcısı Chrome’u anımsatıyor.

Firefox 29 ile gelen özelliklerden biri de Firefox Sync servisi. Bu servis ile kullanıcılar, Firefox hesapları ve mobil cihazlarındaki yer imlerini, kişisel bilgilerini ve sekmelerini diğer cihazlara aktarabilecek. Chrome’da zaten varolan bu özellik artık son sürüm ile Firefox’da da kullanılabilecek.

Yeni arayüzüyle birlikte daha sade bir görünüme kavuşan Firefox, kullanıcılarına sunduğu özelleştirme modu ile kendi menülerini artık daha rahat yönetebilecekler. Firefox 29’u açtıktan sonra sağ üstte yer alan menü butonuna tıklayarak özelleştir sekmesini görebilir ve bu sekmeden kendimize özel menülerimizi oluşturabiliriz.

Ayrıca Google Chrome’da olduğu gibi adres çubuğuyla arama çubuğunu da birleştiren Firefox, artık arama sonuçlarını kullanıcılarına daha hızlı sunacak.

Firefox’un son sürümü Firefox 29’u indirmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir