"Enter"a basıp içeriğe geçin

Geliştiriciler İçin En İyi 5 WordPress Eklentisi

Son yılların vazgeçilmez içerik yönetim sistemi olan ve kurumsal, kişisel, haber, eticaret başta olmak üzere sayısız sektöre uygun teması sayesinde milyonlarca kullanıcısı bulunan WordPress, geliştirilen eklentiler sayesinde kullanıcıların ve geliştiricilerin işini kolaylaştırmaya devam ediyor.

Geliştiriciler İçin En İyi 5 WordPress Eklentisi

Debug Bar

Debug Bar, WordPress sitenizi verimli bir şekilde ayıklamanızı sağlar. PHP hataları, veri tabanı hataları/istekleri ya da çeşitli önbellek sorunlarını bu eklenti sayesinde rahatlıkla çözebilirsiniz.

Health Check

Rakiplerine göre daha yeni bir eklenti olan Health Check, sitenizin genel durumu hakkında detaylı bilgi almanıza yarar. Eklenti sayesinde, sitenizin genel yapısı ve sunucu tarafında işlerin ne durumda olduğu hakkında bilgi alabilirsiniz. Yeni başlayanlar için çok uygun olmasa da web geliştiricileri için birçok avantaj sunuyor.

UpdraftPlus

Sitenizin yedeklerini tutmak için sağlam bir altyapınız yoksa işleriniz kötüye gittiği zaman sitenizi çökertebilirsiniz. Bu bir çok kullanıcının sık yaşadığı hatalardandır. UpdraftPlus, özellikle sunduğu ekstra depolama alanı ile bu yaşanan aksaklıkların önüne geçiyor.

WordFence

Verilen emeklerin çöpe gitmesini kimse istemez. Bunun için site güvenliğini üst düzeyde tutmak yapmamız gerekenlerin başında geliyorWordPress için en iyi güvenlik eklentileri listemizde de yer verdiğimiz Wordfence aşağıda listelediğimiz bir çok özelliğe sahip.

Wordfence Neler Yapabiliyor?

 • Bruteforce saldırılarını engeller.
 • SMS yoluyla iki faktörlü kimlik doğrulama sağlayabilir.
 • Belli bir ülkedeki trafiği engelleyebilir.
 • Sahte trafiği, botnet ve tarayıcıları engellemek için bir güvenlik duvarı oluşturur.
 • C99, R57 ve diğerlerini de içeren bilinen açıkları tarar.
 • Spam yorumları tarar.
 • Bu işlemleri yaparken, bir şey ile karşılarsa anında e-posta bildirimi gönderir.

WP Reset

İşler her zaman yolunda ilerlemeyebilir. Bu tür durumlarda WordPress’i yeniden yapılandırmak yerine sıfırlamayı tercih etmek daha mantıklı bir seçenek olarak öne çıkıyor. WordPress’i sıfırlamak için WP Reset eklentisini tercih edebilirsiniz. Yapacağınız ince ayarlar sayesinde de medyalarınızdan ve özelleştirdiğiniz her şeyden kurtulmanızı sağlar ve yanlışlıkla yaptığınız tüm hataları temizler.

5 Yorum

 1. WordFence eklentisini kullandım ama pek faydasını göremedim. Tüm virüslerde etkili değil.

 2. ahmet ahmet

  Teşekkürler. işe yarar eklentiler var güzel yazı olmuş

 3. mrkz mrkz

  Wordfence’yi ben de kullanıyorum. Güvenlik önemli.

 4. R10 Selist R10 Selist

  Teşekkür Ederim, Eklentiyi Kullanacağım.

 5. SilverTR SilverTR

  Her sitede olması gereken eklentiler. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir