"Enter"a basıp içeriğe geçin

Google Seo Nedir ? SEO Nasıl Yapılır ?

SEO nedir kısaca cevaplayacak olursak; hemen hemen yer yerde yazdığı gibi SEO, ingilizce bir kelime bütünü olan Search Engine Optimization’un baş harflerinin kısaltmasıdır ve dilimize arama motoru optimizasyonu olarak geçiş yapmıştır.

İnternet pazarlamasının ve sosyal pazarlamanın, klasik pazarlama tekniklerinin yerini almasıyla beraber arama motoru optimizasyonuna verilen önem artmış, hem web siteleri hem de arama motorları çeşitli optimizasyon çalışmaları ile süreci doğru yönetmeye çalışmıştır. Arama motorları halen zaman zaman duyurdukları güncellemelerle, web sitesi sahiplerini kendi ilkelerine uymaya ve bu doğrultuda çalışma yapmaya zorlamaktadır.

seo-nedirGoogle SEO Nedir ?

Arama motoru denilince akla ilk gelen dünyanın en çok kullanılan ve en işlevli arama motoru Google’dır. Site içi yapılan optimizasyonlar da genellikle Google’a yönelik yapılmaktadır. SEO yapan uzmanlar da Google ilkelerini baz alarak çalışmalarını sürdürürler. Zaten Google’da başarılı olan bir çalışma, genel olarak diğer arama motorlarında da başarıya ulaşmış oluyor. Özet olarak Google SEO, Google ilkeleri göz önüne alınarak yapılan bir çalışmalar bütünüdür.

SEO Nasıl Yapılır ?

SEO nasıl yapılır sorusu aslında basite indirgenemeyecek kadar karmaşık ve zor bir sürecin sorusudur. Her ne kadar SEO yöntemleri belli başlı ilkelere dayansa da gündemi, gelişen web teknolojilerini, arama motorları tarafından yapılan duyuruları ve güncellemeleri takip etmedikçe yapılan işlemler olumsuz sonuçlar doğurabilir. Keza aynı şekilde web siteniz için SEO danışmanlığı hizmeti almak istiyorsanız, çalışacağınız kişi ve kurumları iyi şekilde seçmelisiniz.

 

2 Yorum

  1. sesli sohbet sesli sohbet

    ellerine sağlık çok güzel olmuş teşekkürler

  2. nenerede nenerede

    Değerli hocam çok teşekkür ederim makalenizi okudum ve bilgi paylaştığınız için cani gönülden teşekkür ederim size

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir