"Enter"a basıp içeriğe geçin

Neden Profesyonel SEO Danışmanlığı Almalısınız ?

1- Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir ki, SEO kişinin kendisini sürekli güncellemesi ve geliştirmesi gereken bir alan olmakla beraber bir uzmanlık alanıdır. Backlink almayı becerebilen ya da tanıtım yazısı yazmayı bilen herkes SEO Uzmanı değildir. Zaten SEO’da backlink ve tanıtım yazısından ibaret bir uzmanlık alanı değildir. Piyasada o kadar çok “SEO Danışmanı” varken bunu belirtmekten kendimi alıkoyamadım.

2- Özel sektörde SEO kavramı her ne kadar yavaş yavaş yer etmeye başlasa da işveren bunu ayrı bir iş kolu olarak görmeyip, Web Master sıfatıyla iş verdiği kişinin bu işi de çözeceğini umut etmekte ve beklemektedir. SEO dijital pazarlamanın bir koludur, dolayısıyla site içeriğiyle, sitenin tasarımıyla, sitenin reklam girişleriyle, sosyal medyanın aktif olarak kullanımıyla doğrudan bağlantılıdır; fakat bir SEO uzmanından bütün bu işleri takip etmesi ve yürütmesi, bunun sonucunda da istenilen sonuçları almayı beklemek iyimserlikten öteye geçmeyecektir.

3- SEO, analiz, plan ve program sonucunda başlanması gereken bir iştir. Plansız ve programsız başlanılan çalışmaların başarıya ulaşma ihtimali çok düşük olduğu gibi, tesadüf eseri başarıya ulaşsa da başarının kalıcı olması beklenemez. SEO çalışmasına başlamadan önce mevcut durum, rakiplerin analizi, sektörün analizi, kısa ve uzun vadede bir rota çizmek gerekmekte ve belirlenen programı sektörü de takip ederek yönetmek gerekmektedir.

profesyonel-seo-danismanligi

4- SEO çalışmalarında hedef her zaman uzun vadeli olmalı ve çalışma takvimi bu şekilde hazırlanmalıdır. Kısa vadeli bütün çalışmalar günü kurtarmaktan öteye gidemeyeceği gibi bu tür çalışmalarda uzun süreli kalıcı sonuçlar beklemek yersiz olur. SEO sürekli takip ve koordinasyon gerektiren uzun vadede çalışmayı hedeflenmesi gereken bir alandır. 2 ay içerisinde üst sırada çıkıp, bu kadar danışmanlık aldığım yeter düşüncesi firmaları daha da gerilere götürerek, daha büyük danışmanlık bedelleri vermelerine neden olabilir.

5- Daha önce de belirttiğim gibi SEO bir uzmanlık alanıdır ve amatörlerin eline bırakılmayacak kadar riskli bir iştir. Profesyonel olmayan SEO danışmanları sizi telafisi çok zor olabilecek büyük zararlara sokabilir.

Özetle SEO Danışmanlığı için bana ulaşın demiyorum 🙂 SEO Danışmanlığı almak istiyorsanız profesyonel düşünün, profesyonellerle çalışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir