"Enter"a basıp içeriğe geçin

Soundcloud’a Erişim Engellendi!

Ülke de büyük tartışmalara yol açan, TİB’in mahkeme kararı olmadan site kapatma işlemleri tüm hızıyla devam ediyor. Seçimler yaklaştıkça hızla artan kaset trafiği yüzünden siteler kapatılıp açılmaya devam ediliyor. Geçtiğimiz günlerde Vimeo ve Youtube’un kapatılması olayın boyutunu gözler önüne sermiştir.

Vimeo’nun kapatılmasının ardında Mustafa Erdoğan’ın kaset iddiaları yer almıştı. Yaklaşık 36 gibi bir süre kapalı kalan Vimeo, anlaşılan o ki ilgili videoları silindikten sonra tekrar açıldı.

soundcloud

Müzik paylaşım sitesi olarak faaliyetlerini yürüten Soundcloud‘da internet sansüründen nasibini aldı. Mahkeme kararı olmadan kapatılan üçüncü sosyal paylaşım sitesi olan Soundcloud’a an itibariyle erişim açılmış görünüyor. Bu anlık sansürlerin nedeni herkesin tahmin ettiği gibi tamamen siyasi. İktidar kanadının ses ve görüntü kayıtları hangi sitede paylaşılsa anlık sansürden payına düşeni alıyor.

Soundcloud aslında bir müzik paylaşım sitesi olsa da telefon dinlemelerinin ve ses kayıtlarının bu platforma yüklenmesi siteyi gündeme getirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir