"Enter"a basıp içeriğe geçin

WordPress İçin SEO Eklentileri

Dünyada en çok kullanılan içerik yönetim sistemi (CMS) WordPress, açık kaynak olması sebebiyle birçok ücretsiz tema ve eklentiye sahip. Kullanıcılar tarafında her geçen gün geliştirilen ve ücretsiz olarak hizmete sunulan WordPress için birçok ücretli ve ücretsiz tema ve eklenti mevcut.

SEO açısından da oldukça başarılı bir alt yapıya sahip olan WordPress birçok kolaylık sağlıyor. Fakat bununla yetinmeyen program geliştiriciler ücretli ve ücretsiz olmak üzere birçok eklentiyi piyasaya sürdüler. Şu an sadece WordPress’in kendi eklenti sayfasında 1500’den fazla SEO eklentisi mevcut. Artık tema yapımcıları da temanın işlevleri arasında kusursuz bir SEO alt yapısı ve aracı sunsa da temanın mevcut SEO ayarlarının yetmediği yerlerde SEO eklentilerine ihtiyaç duyabiliriz.

wordpress-seo-plugins

WordPress için SEO eklentilerinden en çok dikkat çekenlere bakacak olursak;

Yoast SEO Eklentisi: Ücretli ve ücretsiz versiyonlarıyla en çok tercih edilen SEO eklentilerinin başında geliyor.

All in One SEO Pack: SEO konusunda birçok kolaylık sağlayan bu eklenti Yoast’tan sonra en çok kullanılanlar arasındaki yerini almış durumda.

all-in-one-seo-pack

XML Sitemap: Arama motorlarının en çok dikkat ettiği konuların başında gelen site haritası bu eklenti sayesinde hızlı bir şekilde oluşturulabiliyor.

WP Super Cache: Arama motorlarının dikkat ettiği diğer bir husus olan sitenin hızını ise bu eklenti sayesinde kontrol edebilirsiniz.

wp-super-cache

Broken Link Checker: Arama motorlarının sevmediği kırık linkleri bu eklenti sayesinde hızlı bir şekilde tespit edebiliriz.

Simple 301 Redirects: Kırık linklerimiz bizim için artık gereksizse bu eklenti sayesinde 404 hatası almamak için yeni bir sayfaya yönlendirebiliriz.

Bütün bu bilgilere rağmen SEO danışmanlığı ya da WordPress için yardım almak isterseniz iletişim sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir