"Enter"a basıp içeriğe geçin

SEO Çalışmalarında Etki Süresi

Web sitesini, ilgili anahtar kelimelerde, arama motorlarında üst sıralarda çıkarmak için yapılan çalışmalar bütününe kısaca SEO çalışması diyoruz. SEO çalışmasını site içi seo ve site dışı seo olarak kategorize etmek ve çalışmaları bu doğrultuda yürütmek çalışma için iyi bir başlangıç olacaktır.

en-etkili-seo_yontemi-nedir-SEOSite içi seo çalışmalarının etki süresi genel olarak sitenizin indekslenme süresiyle doğru orantılıdır. Site içi seo çalışmasını tamamlayıp arama motoru botlarının sitemize uğramasını bekleyeceğiz. Sitenizin indekslenme hızına bağlı olarak bu süreç beş dakika da sürebilir, beş gün de.Bu süreci hızlandırmak için çeşitli ping araçlarını da kullanabiliriz.Site dışı seo çalışmalarında ise süreç biraz daha farklı işlemektedir. Site içi seo çalışmamızın etki süresi sitemizin mevcut durumu ile ilgiliyken, site dışı seo da süreç rekabet düzeyine ve çalışmanın planı ile niteliğine bağlı olarak değişim gösterir.

Site dışı seo çalışmalarının etki süresini etkileyen temel etmenlerin başında backlink alınan, tanıtım yazısı alınan sitelerin sitemizle ilişki düzeyi ve sitelerin mevcut durumudur. Siteye yapılan çalışmadan hızlı bir şekilde sonuç almak istiyorsak, daha önce de belirttiğim gibi pingleme sitelerini kullanabiliriz. Fakat ping sitelerinden faydalanırken ölçüyü iyi tutturmak da yarar var. Aksi takdirde yarardan çok sitemize zarar verebiliriz. SEO Danışmanlığı yaptığım sitelerde hiçbir zaman bot, program vs. araç kullanmayıp, bütün işlemleri manuel olarak yaptım ve her zaman doğru sonuca ulaştım. Siz de etkili ve olumlu bir sonuç almak istiyorsanız bu tarz araçlardan uzak durup bütün işlemleri kendiniz yapmalısınız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir