"Enter"a basıp içeriğe geçin

Seo Danışmanlığı ve Yeni Nesil Seo

Arama motoru optimizasyonu tanımı literatürdeki yerini iyice pekiştirmişken, ülkemizde de bu alanla ilgilenen ve kendisini geliştiren bir çok kişi ve kurum ortaya çıktı. Her ne kadar arama motoru optimizasyonu dense de, yapılan çalışmalar ağırlıklı olarak Google’da üst sıralarda çıkmak adına olduğu için, proje uygulamasında Google’un kıstasları ve duyurduğu güncellemeler dikkate alınıyor.

Ülkemizde Seo, özelikle dijital pazarlamanın da gelişmesiyle ayrı bir önem kazandı. Google’a seo danışmanlığı ya da türevleri şeklinde yapılan aramalarda onlarca sayfalık sonuç ve seo danışmanlığı yaptığını iddia eden onlarca kişi ve kurum karşımıza çıkıyor. Peki bu kişilerin kaynakları neler, çalışmalarda neleri baz alıyorlar, nasıl bir strateji izliyorlar, kalıcı mı yoksa geçici mi çözümler üretiyorlar, en önemlisi seo dediğimiz komplike bir çalışmayı ne kadar biliyorlar! Bu ve benzeri soruların cevapların elbetteki net olarak almamız mümkün değil.

Bu noktada sistematik bir çalışmanın nasıl yapılması gerektiğini en güncel seo bilgileriyle ele alan Abdurrahman Aktan’ın kitabına göz atmak da fayda var.

Yeni Nesil Seo adını verdiği kitabıyla raflardaki yerini alan Aktan, kitabını Site İçi Seo, Site Dışı Seo, Dijital Pazarlama ve bilmeniz gerekenler olmak üzere dört bölüme ayırarak dikkat edilmesi gereken noktaları net bir şekilde belirtmiş.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir